עשור / תערוכה קבוצתית

אוצרת : ורד חדאד

יוני  2017
כורש 14 חלל אמנות, ירושלים

תערוכה זו חותמת עשר שנים של פעילות פורייה בגלריית כורש 14

אשר מתקיימת בתוך בניין מגורים בירושלים.

תערוכה זו נותנת הצצה לעשייה הרחבה שהתרחשה במרחב כורש 14 דרך היצירות ושלל החומרים שהצטברו וליוו אותנו. ניתן לראות בתערוכה זו מעין פרק סיכום ומבוא לתחילתו של עשור חדש.

הפרויקט קם מתוך חתירה ליצירת אמנות ותרבות גבוהה בתוך שיכון מגורים חי: קומפלקס המגורים כורש 14 ולהופכו למרכז אמנות חשוב בירושלים המשלב בין אמנות קנונית לאמנות צעירה ובין-לאומית, תוך התייחסות למרחב הציבורי האורבני של הבניין ותושביו. המרכז מתמקד ביצירת פרויקטים חדשניים ומעוררי השראה בתחום האמנות והתרבות העכשווית ורוצה להוות קרקע לשיפור איכות החיים ולשמש כמודל למבני מגורים אחרים.

בשנת 2009 הוקמה "כורש-עמותה לקידום אמנות, תרבות ואקולוגיה" על מנת לאפשר לפרויקט כורש לפעול ולהצליח לקדם את מטרותיו.

בתעורכה יוצגו יצירות של אמנים>יות שעבדו ועברו בכורש 14, ובנוסף ליצירות האמנות יוצגו חומרים ארכיונים שנאספו לאורך השנים. תוצרים של שיתופי פעולה ויצירות משותפות שנעשו במסגרת סדנאות, סטודיואים ומפגשים אמנותיים.

"נכנסתי אל החלל הזה כשהוא היה עוד כלום, קירות וקירות של בטון, של אבק, של קורים שכוחים בפינות, חוטי חשמל מזדקרים. ואמרתי- כאן יהיה בית.  ראיתי את האנשים של כאן, שעוטפים את המקום הזה בלי לדעת אפילו שהוא קיים, שהוא פועם בהם בלי משים - ראיתי אותם ממלאים אותו באמנות, בהשראה, בצבעים זרחניים של יופי, בכל כך הרבה אהבה."

- תכלת זהר