איזומורפיזם

יואב פיש, הדס דוכן, דניאל פלדהקר, דונה מוסון לוי

אוצרות: ורד חדאד

יולי 2018

 


מושג ה"איזומורפיזם" קיים בתחומי מחקר רבים כמו קריסטלוגיה, סוציולוגיה, מתמטיקה וגיאולוגיה. מהות המושג נגזרת בכך שבטבע קיימים שני מבנים אשר דומים בצורתם החיצונית ויכולים להחליף אחד את השניה בלי לשנות או לפגוע אחד בצורתו של האחרת.

המצב בו מבנה בעל מאפיינים אישיים מחליף מבנה אחר תוך שהוא שומר על הצורה הקיימת ורק פנימיותו משתנה הינו מרתק ומעורר מחשבה על כניסה ויציאה חרישית של חומרים בתוך צורה קבועה ומוגדרת.  

התערוכה "איזומורפיזם" יוצאת מנקודת מוצא זו ומבקשת לבדוק ולבחון את תהליך השתלשלותו של רעיון כאשר הוא מועבר מאמן/ית לאמן/ית  תוך שמירה על מבנה וצורה קבועים.

נקודת ההתחלה של התצוגה היא בתערוכת יחידה של האמנית /הוגת הרעיון אשר תציג למשך שבועיים מעבודותיה. בתום השבועיים נכנסת אמנית אשר הוזמנה על ידי האמנית הראשונה ליצור ולהחליף את היצירות הקודמות עד שנוצרת תערוכת יחידה חדשה, בעלת שם אחר. תהליך העברה בין אמנית לאמנית הינו קריטי ומתמשך. אין זה שינוי כבהבזק אלא מתוך כניסה ויציאה, הורדה ותליה כך שבמשך שבועיים ניתן יהיה לראות את החלל מתהווה ממצב צבירה אחד למצב צבירה אחר. תהליך זה מתמשך בכך שבתום תצוגה נכנס אמן אשר הוזמן על-ידי האמנית הנותרת וכן הלאה.

מראה הצבה

מראה הצבה

מראה הצבה

Koresh 14 Gallery

14 Koresh St., Jerusalem
Entrance D (downstairs)
Grey door

Opening hours

Monday 10am-3pm
Thursday 10am-3pm

Please contact us for tours or appointments at other hours

by phone: +972 545 593714

גלריה כורש 14

רחוב כורש 14, ירושלים

כניסה ד' (למטה במדרגות)

דלת אפורה

שעות פתיחה

יום שני 15:00-10:00

יום חמישי 15:00-10:00 

לתיאום סיורים / הגעה
מחוץ לשעות הפתיחה
ניתן להתקשר: 0545593714

הרשמו לרשימת התפוצה